“Сад життя” – висадження Павловній

В рамках громадської ініціативи «Сади Перемоги» вихованці гуртка «Юні садівники» КЗ “Вінницький ліцей 29” (керівник Павло Мигун) продовжили роботу за проєктом «Сад життя» спільно із Вінницький обласний медичний центр реабілітації дітей Юні садівники разом з дітками центру висадили 12 Павловній у «Релакс-сквер» на навчально-ігровому майданчику Центру.

Двохрічні саджанці рослини учні самі виростили та розмножили у розсаднику ліцею. Павловнія – це дерево-суперзірка. Маловідома раніше рослина нині перебуває на піку популярності. Багато людей бачать у ній вирішення екологічних та економічних проблем. Про дивовижні здатності павловнії до швидкого росту ходять легенди: часто розглядають як панацею від змін клімату та знеліснення, адже рослина справді інтенсивно засвоює вуглекислий газ і дуже швидко росте. Дерево витримує різноманітні типи забруднення, може зростати на різних типах ґрунтів і легко відростає після пошкоджень. Це рід, до якого належить від 8 до 17 видів. З-поміж них найвідомішою є павловнія повстиста. Походить вона з західного та центрального Китаю. Тепер ця рослина широко розповсюджена на теренах Північної Америки та Європи.Дерево виростає заввишки 10-25 м. На ньому формуються великі листки (найчастіше до 40 см) та запашні фіолетові суцвіттями(Рослина –медонос!). Згодом квітки перетворюються на плоди з великою кількістю (до 2 300) насінин, які легко поширюються вітром та водними потоками. Одне дерево за сезон може продукувати 21 мільйон насінин. Окрім того, в пошані вид і в садівників, які зараз мають запит на рослини з великими фактурними листками. Зелені частини рослини містять багато азотних сполук, які допомагають збагачувати ґрунти. Також рослину використовують як кормову.

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та на відкритому повітрі