Розділи сайта
Досягнення закладу

 

 

 

Директор школи-колегіуму №29

Троценко Тамара Дмитрівна

Над Бугом-рікою - науки-фортеця,

Красується школа-колеж

Танцюють, читають, малюють, співають

І діти й наставники теж

У кожного, як стверджують давні філософи, є два береги - від якого людина відпливає і до якого має причалити. Першими вітрилами в житті людини стає рідна школа. 50 років тому в районі Мурів відпливла від берега і помандрувала у далеке плавання Вінницька середня школа № 29.

50 років - це багато чи мало?

Якщо за історичними вимірами, то це досить коротка відстань. А з погляду життя людини - це значний термін, адже за ним не одне покоління педагогів і учнів, які залишили стіни рідної «альма-матері». Завдяки силам, енергії, ентузіазму вчителів зі стін школи вийшли майстри своєї справи, прекрасні та талановиті люди, які своєю працею принесли славу рідній 29-ій школі.

Протягом двох перших років існування школи директором був Ценделін Павло Прокопович. Прекрасний адміністратор, організатор, педагог, ентузіаст своєї справи. Школа та її випускники пам'ятають свого другого директора - Калініна Миколу Степановича, який пройшов тяжкими дорогами війни, був поранений, але завжди залишався серед тих, хто наближав перемогу. Колектив пам'ятає працю першого директора нової споруди школи по вулиці Київській Зулінського Владислава Степановича, який з гідністю прийняв естафету керівництва освітянським закладом. Педагогічний колектив високо оцінює працю четвертого директора - Василенко Надії Володимирівни, яка очолювала його з 1982 року по 2005 рік.

За впровадження нових освітніх педтехнологій, за багаторічну плідну працю в 2000 році їй присвоєно звання «Заслужений вчитель України».

Завдяки її старанням у 1997 році школа стала школою-гуманітарно-естетичним колежем, закладом нового типу з ранньою профілізацією.

Естафету управління навчальним закладом Надія Володимирівна передала у надійні руки заступника директора з навчально-виховної роботи із 20-річним стажем Троценко Тамари Дмитрівни, яка очолює навчальний заклад і сьогодні.
За п'ять років її директорства школа отримала багато позитивних відгуків, стала затишною, сучаснішою, закріпила за собою імідж закладу, що працює в інноваційному режимі.

Школа багата своїми традиціями, що були започатковані учнями, вчителями і батьками.

Пам'ять і шана тим вчителям, кого немає з нами поруч, низький уклін вчителям-пенсіонерам, що знаходяться на заслуженому відпочинку, і тим, які працюють у закладі по сьогоднішній день.

У навчальному закладі 14 зразкових кабінетів. Навчання здійснюється за трьома напрямками:

Художньо-естетичний - профіль художньо-естетичний- спеціалізація: музика та хореографія;

Суспільно-гуманітарний - профіль правовий;

Природничо-математичний - профіль екологія;

Філологічний - профіль українська філологія;

Технологічний.

У переліку навчальних дисциплін школи-колежу «Основи музичних знань», «Основи естетики», «Етика», «Історія музики», «Художня культура», «Народознавство», «Риторика», «Основи хореографії», гра на сопілці, «Українознавство».

 

 

«Від красивого до людяного»... Під таким девізом працюють вчителі закладу, створюючи належні умови для духовного становлення особистості учня, його самореалізації. Різні види мистецтва - ядро і основний засіб естетичного виховання.
У школі-колежі учні оволодівають основами народного мистецтва, музики, архітектури, усної народної творчості, національної пісенної і танцювальної культур, побуту, гри на музичних інструментах, формують систему знань про світову художню культуру і мистецтво, розвивають естетичні потреби і почуття, художні здібності і творчу діяльність, готуються будувати власне життя за законами краси.
Школа-колеж керується інтересами та потребами дітей. А за цим - майбутнє випускників, за цим майбутнє Вінниці та України.
У школі створено працездатний колектив вчителів з достатнім професійним і творчим потенціалом, діє учнівський парламент, який є підтримкою педагогічному колективу школи і рушійною силою виховного процесу в школі. Школа має реальні підтвердження успіхів своєї праці в багатьох напрямах.

 

Цей навчальний заклад - це простір життя дитини, у якому вона не готується до життя, а живе: тому так важливо для класних керівників школи-колежу плекати учнів як творців та проектувальників свого життя.
Школа-колеж бере активну участь у житті міста, області та України.

Серед вчителів школи-колежу учасники та переможці конкурсів «Вчитель року», «Виховник року«Педагог-організатор організатор дитячого руху», "Ярмарка фахових сподівань".
Учні школи-колежу активні учасники міських, обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Школа-колеж щорічно отримує призові місця у конкурсі-огляді дитячої художньої самодіяльності «Перлини року». Рада лідерів учнівського врядування школи-колежу бере участь у розробці та захисті проектів, серед яких: «Всесвітня дитяча конституція», «Шкільна форма», «Школа після уроків - шлях до самоствердження», «Моє серце відкрите для добра», «Шкільна родина моя маленька Батьківщина», «Школа проти насильства», екологічного проекту «Якщо не ми, то хто».
Проектуючи творчо своє життя, розробляючи і здійснюючи свій індивідуальний життєвий сценарій, людина оволодіває не лише необхідними знаннями, а й уміннями, зрештою, може, найвищим мистецтвом - жити. Мистецтво жити - це особисте вміння й висока майстерність у творчій побудові свого життя, що базується на глибокому його знанні, розвиненій самосвідомості, володінні системою методів, технологій програмування і здійснення життя як індивідуально-особистісного життєвого проекту.


Вже більше 10 років наш навчальний заклад працює за новітніми технологіями.
Ми опанували інтерактивні технології навчально-виховного процесу. Вчилися самі і вчили інших.

Наступним цікавим кроком, який ми здійснили, було опанування проектної технології, яке почалося з участі вчителів закладу у науково-практичній конференції, що проводилась на базі Київського ліцею міжнародних відносин «Метод проектів: традиції, перспективи, життєві результати».
Якщо це вміють інші, то чому не можемо ми? Чи є сенс працювати у системі проектної технології? Чи цікаво це буде дітям та вчителям? У якому напрямку рухатись далі?
Ці питання постають перед школою, яка шукає нових методичних шляхів у своїй роботі, перед школою, яка хоче відійти від школи навчання за книжкою і шукає засобів розбудити активність своїх учнів.
В наш час особливого значення набувають слова М.Монтеня про те, що «мозок, добре влаштований, вартує більше, ніж мозок, добре наповнений».
Саме тому освітній процес зазнав змін. Адже знання - це база, а на перше місце вийшли вміння та навички.

Розвиток особистості відбувається тоді, коли створено необмежені можливості діяти і самовдосконалюватися. Отож, серед інноваційних методик і технологій метод проектів посідає чільне місце, тому увійшов у навчально-виховний процес школи-колежу.
Сьогодні перед педагогічною громадськістю стоїть важлива проблема: як зробити процес навчання та виховання школярів цікавим для них і корисним для інтеграції в діючі та прогнозовані соціально-економічні умови.

Відійти від традиційності в навчанні, для якого типовою є пасивність учнів, дозволяє, як показує практика, метод проектів, що наприкінці 90-х років минулого століття наче непомітно, але досить стрімко увійшов у наше життя.
Саме тому учнівські колективи активно працюють у проектній технології і результатом цього є створення та презентація загальношкільних проектів: «Країна Добра», «Школа здоров'я», «Вклонися низько сивочолим ветеранам», «Без родини немає щастя на землі», «Моє майбутнє в моїх руках», «Бережіть здоров'я змолоду», «Не споглядати й говорити, а вершити і творити», «Я і моя майбутня професія», «Я і мої права», «Краса врятує наш чудовий світ», «Я - громадянин», «Земля наш спільний дім».

Родзинками школи-колежу є:
  • Зразковий хоровий колектив «Голоси»;
  • Зразковий хореографічний ансамбль «Світанок»;
  • Вокальні ансамблі «Роксолана» та «Веселинки»;
  • Студія поетів-початківців «Первоцвіт»;
  • Студія вокального співу «Дивограй»;
  • Студія сучасного танцю «Фламенко»;
  • Гурток «Петриківський розпис»
Поряд з учнями перемогу у конкурсах здобувають і вчителі:
- Конкурс на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи у навчальному закладі ІІ місце (Єсипова Л.Г.)
- Конкурс «Кращий соціальний педагог-початківець системи освіти 2009-2010 н.р.» переможець у номінації (Кривда Л.С.)
- Міський конкурс «Творча скарбничка-2010»:
  • Дяченко Г.В. І місце
  • Мазур С.Ю. ІІІ місце
  • Кучеренко І.М. ІІІ місце
- Міський фестиваль дитячих театрів моди „Феєрія моди" (Мозольова Н.В.)
- Обласний фестиваль екологічних міні відеофільмів „ЕкоПогляд" (Мазур С.Ю.)
- Всеукраїнська трудова акція «Турбота молоді тобі, Україно!» номінація «Галерея кімнатних рослин» І місце (Мазур С.Ю.)
Вчителі школи-колежу займаються інноваційною та науковою роботою. Так, вчитель школи-колежу Агейкіна-Старченко Т.В. є здобувачем наукового ступеня кандидата педагогічних наук ДВНЗ «Університету менеджменту освіти» АПН України.
Школа-колеж взяла участь у реалізації міжнародного проекту «Реформа міського теплозабезпечення в Україні», що проводився агенством США з міжнародного розвитку USAID за програмою «Теплопостачання та теплозбереження для майбутнього споживача» та посіла почесне ІІ місце.
Під крилом Синього Птаха - символу нашого колежу - народжуються і зростають таланти: співаки та танцюристи, математики та поети, спортсмени та журналісти.
Шкільний простір школи-колежу є аурою добра, де учень знаходить підтримку і всебічний захист.