Розділи сайта
Робота з батьками
Проведення профілактичних медичних оглядів

Департамент освіти та охорони здоров'я міської ради надає алгоритм проведення профілактичних медичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів на ІІІ квартал 2013 р.

Липень місяць. Діти, які потребують медичного профілактичного огляду з оформленням форми №86-О/1 оглядаються лікарями загальної практики сімейної медицини та дільничними педіатрами в ЦПМСД за показами вузькими фахівцями в Центр матері та дитини.

Діти декретованої групи (6,11,14,15,16-ти років), які не пройшли профілактичного медичного огляду згідно графіка також оглядаються лікарями загальної практики сімейної медицини та дільничними педіатрами та направляються до вузьких фахівців в міську лікарню ЦМ та Д.

Діти, які поступають в вищі навчальні заклади для оформлення форми №086/О оглядаються за місцем проживання лікарями загальної практики сімейної медицини та дільничними педіатрами з відміткою про наявність профілактичних щеплень, флюорографічного обстеження, лабораторного дослідження. Огляд вузькими спеціалістами, хірургом, отоляринголом, окулістом, неврологом проводиться в центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання та в міській лікарні Центр матері та дитини відповідно графіку.

Графік огляду вузькими спеціалістами по центрах первинної медико-санітарної допомоги міста та міській лікарні ЦМ та Д:

ЦПМСД №1 - Забезпечує огляд хірургом, окулістом; МЛ ЦМ та Д - отоляринголом, неврологом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.

ЦПМСД №2 - забезпечує огляд окулістом, отоляринголом, хірургом; МЛ ЦМ та Д - неврологом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.

ЦПМСД №3 - забезпечує огляд окулістом, отоляринголом, хірургом; МЛ ЦМ та Д - неврологом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.

ЦПМСД №5 - забезпечує огляд окулістом, отоляринголом, з 15.07.2013 р. по 01.08.2013 р. огляд неврологом; МЛ ЦМ та Д - неврологом з 01.07.2013 р. по 15.07.2013 р., дитячим хірургом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.

ЦПМСД №6 - забезпечує огляд неврологом, окулістом, хірургом; МЛ ЦМ та Д - отоляринголом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.

Серпень місяць. Діти, які потребують медичного профілактичного огляду оглядаються лікарями загальної практики сімейної медицини або дільничними педіатрами за місцем проживання за потребою направляються до вузьких фахівців в міську лікарню ЦМ та Д.

Діти декретованої групи (6,11,14,15,16-ти років), також оглядаються лікарями загальної практики сімейної медицини та дільничними педіатрами та направляються до вузьких фахівців в міську лікарню ЦМ та Д.

Вересень місяць. Діти, які потребують медичного профілактичного оглядаються лікарями загальної практики сімейної медицини та дільничними педіатрами за місцем проживання та при потребі вузькими фахівцями лікарні ЦМ та Д.

Діти декретованої групи (6,11,14,15,16-ти років), оглядаються лікарями загальної практики сімейної медицини та дільничними педіатрами за місцем проживання, а вузькими фахівцями згідно графіка в центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Графік огляду учнів ЗОШ на вересень місяць

ЦПМСД №2 - ЗОШ №16 - 09.09.2013 р. та 16.09.2013, ЗОШ №2 - 23.09.2013 р. та 30.09.2013 р

ЦПМСД №3 - ЗОШ №35 - 13.09.2013 р.

    ЦПМСД №6 - ЗОШ №30 - 11.09.2013 р., ЗОШ №29 - 18.09.2013 р., ЗОШ №5 - 25.09.2013 р.

 
 Поради батькам п'тикласників
  1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.
  2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.
  3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
   4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.
   5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.
   6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.
   7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.
   8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: "Як пройшов твій день у школі?". Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам'ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина вам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу. Не пов'язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.
   9. Ваша дитина має оцінювати свою гарну успішність як нагороду, а неуспішність - як покарання. Якщо у дитини навчання йде добре, проявляйте частіше свою радість. Висловлюйте заклопотаність, якщо у дитини не все добре в школі. Постарайтеся наскільки можливо, не встановлювати покарань і заохочень вони можуть привести до емоційних проблем.
  10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питаннями, пов'язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі.
   11. З'ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв'язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, по якій поставлений фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосувати свої знання, отримані в школі, в домашній діяльності. Наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі або необхідну кількість фарби, щоб пофарбувати певну поверхню.
   12. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.
 
 
Інформація про вступ до школи
 

Документи, які необхідні для вступу до 1 класу (папка з файлами):

- заява батьків про зарахування дитини в навчальний заклад,
- заява батьків про надання згоди на обробку персональних даних дитини
- копія свідоцтва про народження дитини,
- паспорт одного з батьків,
- медична картка.

 ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА:

 

   1.Починайте "забувати" про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов'язків. Зробіть це м'яко: "який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд".
   2.Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
   3.Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).
  4.Не лайте, а тим більше - не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: "Спасибі, ми обов'язково поговоримо на цю тему".
  5.Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
   6.Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення - запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) - нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
  7.Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
   8.Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого - основа для взаєморозуміння.
   9.Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: "Вийде обов'язково, тільки потрібно ще раз спробувати". Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
   10.Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз - фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.

 

Рекомендації для батьків першокласників:
Як правильно робити уроки: