Медичний кабінет

Основне право, дотримання якого має бути гарантованим усім учасникам освітнього процесу – це право на життя та здоров’я.

Графік роботи медичного кабінету

ДніГодиниМедпрацівник
Понеділ08.00 – 16.00Каменкова Валентина Василівна
Вівторок08.00 – 16.00Каменкова Валентина Василівна
Середа                        08.00 – 16.00Каменкова Валентина Василівна
Четвер8.00 – 16.00Каменкова Валентина Василівна
П’ятниця8.00 – 16.00Каменкова Валентина Василівна

Якщо у закладі освіти трапляється нещасний випадок чи раптово погіршується стан здоров’я учня або будь-кого із працівників, критичне значення має вчасне надання домедичної допомоги. Надання такої допомоги залежить не лише від професійності медичного працівника закладу освіти, а й від наявності в медпункті та інших приміщеннях закладу освіти  усіх обов’язкових аптечок і їхнього забезпечення необхідними ліками та медичними виробами.

Міністерство охорони здоров’я України затвердило “Примірний перелік медичних виробів, лікарських засобів та інших матеріалів, які повинні бути у складі медичної укладки для надання медичної допомоги у медичному пункті закладів загальної середньої освіти” – наказ від 06.04.2021 № 637.

ЩО МАЄ БУТИ В АПТЕЧЦІ ШКІЛЬНОГО МЕДПУНКТУ

Відповідно до наказу МОЗ № 637 від 06.04.2021 року “Про затвердження Примірного переліку медичних виробів, лікарських засобів та інших матеріалів, які повинні бути у складі медичної укладки для надання медичної допомоги у медичному пункті закладу освіти” в медпункті закладу освіти мають бути:

• рукавички оглядові нітрилові нестерильні (різних розмірів) – 10 пар;
  • шприци 2, 5 та 20 мл – по 5 штук кожного об’єму;
  • катетер внутрішньовенний різних розмірів (16G-22G) – по 2 штуки кожного розміру та пластир для його фіксації (3 штуки);
  • 20 спиртових серветок; 10 стерильних марлевих серветок розміром не менше 10х15 см;
  • лейкопластир: 1 на нетканій основі завдовжки 3-5 м, завширшки 2-3 см; 1 гіпоалергенний, завширшки не менше 2,5 см, завдовжки від 5 м; 20 бактерицидних розміром не менше 1,9х7,0 см;
  • бинт:  2 еластичних нестерильних, завширшки 8-15 см, завдовжки 2-3 метри; 5 марлевих нестерильних завширшки не менше 10 см, завдовжки від 5 м;
  • 5 ампул розчину для ін’єкцій Glucose (глюкози), 0,4 г/мл по 10 мл або по 20 мл в ампулах; по 10 ампул Diphenhydramine (дифенгідраміну): 10 мг/мл по 1 мл в ампулах та Epinephrine (епінефрину): 1,8 мг/мл або 1,82 мг/мл, або 1,0 мг/мл по 1 мл в ампулах.

Також у медпункті має бути:

– по дві:

• маски-клапани для штучної вентиляції легень;
  • системи для переливання інфузійних розчинів;
  • шини на кінцівку для надання першої допомоги;

– по два:

• механічні вироби для зупинки кровотечі (турнікет типу CAT або типу SWAT);
  • розчини Sodium chloride (натрію хлорид) для інфузій 9 мг/мл, 400 мл або 500 мл в полімерних контейнерах (пакетах) або полімерних флаконах (пляшках);
  • термометри (для вимірювання температури тіла), в тому числі цифровий або інфрачервоний.

Також для надання домедичної допомоги, перевірки стану дитини у медичному пункті повинно бути по одному:

• венозному джгутові;
  • Salbutamol (сальбутамолу), інгаляції під тиском, або Аерозолю для інгаляцій, дозованого (100 мкг/доза по 200 доз у контейнерах або у балонах);
  • флакону, контейнеру Chlorhexidine (хлоргексидину біглюконату), розчин для зовнішнього застосування 0,05% по 50 мл або 100 мл або по 200 мл у флаконах, контейнерах;
  • нашкірному розчину Povidone-iodine (повідон-йоду), 100 мг/мл (10 %), по 30 мл або по 50 мл або по 100 мл у флаконах;
  • дезінфекційному засобу для обробки рук і шкіри 100 мл;
  • футлярі або сумці-укладці (саквояжеві) для зберігання, транспортування медичних виробів;
  • тонометру з малими, середніми і великими манжетами;
  • портативному пульсоксиметру;
  • пінцету анатомічному;
  • стетофонендоскопу та одні медичні тактичні ножиці.

Варто пам’ятати, що перед тим, як давати дитині якісь ліки, потрібно зв’язатися з батьками дитини і запитати дозвіл.

Обліково-звітна та медична документація  шкільної медсестри, що ведеться у порядку, встановленому МОЗ України:

• Медична картка дитини
  • Бланки документів
  • Довідка про медогляд
  • Журнал обліку профілактичних щеплень
  • Журнал обліку інфекційних захворювань
  • Журнал обліку роботи з гігієнічного виховання учнів
  • Журнал медичного контролю за уроками фізкультури
  • Амбулаторний журнал
  • Журнал обліку учнів, які зараховані  до груп  фізичної культури
  • Журнал спостереження за контактними дітьми
  • Журнал виконання норм харчування