«Кібер-шахрайство не забавка!»
В ході зустрічі присутніми акцентовано увагу на дотриманні норм чинного законодавства в частині реагування на ризики та загрози, спричинені впливом негативних явищ, пов’язаних з використанням мережі Інтернет та окреслено шляхи взаємодії зацікавлених сторін у питанні безпеки у цифровому середовищі.
У наші дні використання інформаційних технологій не має меж. Віртуальний простір переймає від реального все підряд, у тому числі й злочинність у її нових формах і проявах. Поняття кіберпростору, введеного письменником Вільямом Гібсоном в одній з його п’єс, описує віртуальний простір як такий, в якому циркулюють електронні дані всіх комп’ютерів світу.Практично кожен чув про кіберзлочинність і, можливо, навіть особисто з нею зіштовхувався. Кіберзлочинність включає в себе різні види злочинів, що здійснюються за допомогою комп’ютера і в мережі Інтернет. Об’єктом кіберзлочинів може стати будь-який користувач інтернету. Саме про це говорили сьогодні на онлайн-зустрічі з представниками кіберполіції учні 7-9-х класів КЗ “ВЛ № 29”. Завдяки змістовній та цікавій презентації та спілкуванню з представником кіберполіції час зустріч пройшов непомітно. Всі бажаючі змогли отримати відповіді на поставлені питання від професіоналів своєї справи.
3 головних поради, як не стати жертвою шахраїв в інтернеті.
- Не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах. Наприклад, якщо оформляєте кредит онлайн на сайті Credit365, варто переконатися, що в адресі сайту немає помилок, а всі адреси і контакти збігаються з інформацією в інших джерелах (Google картах, наприклад).
- Не робити великих передоплат при покупці в інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.
- Не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей. Люди або сервіси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів, часто виявляються шахраями.
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв
Якщо ви стали жертвою шахраїв в інтернеті, перше, що потрібно -звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102, або вирушайте до найближчого відділення, зібравши всі докази факту шахрайства.
Покарати інтернет шахрая в Україні можна за допомогою спеціального органу, який займається розслідуванням інтернет-злочинів. Це Департамент кіберполіції. Використовуючи новітні інформаційні технології, вони намагаються знайти афериста і передбачать покарання за дрібне шахрайство в інтернеті.
Департамент займається відстеженням хакерських атак; розслідуванням інтернет-шахрайства та іншим. Якщо інтернет магазин обдурив при покупці товарів, співробітники департаменту пояснять, як можна покарати шахраїв в інтернеті.
Також можна подати онлайн-скаргу на сайті кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua/